Gelişmiş Ultrafiltrasyon (UF) Sistemleri

Hsc Arıtım, kimyasal ve farmasötik üretim, yiyecek ve içecek işleme ve atık su arıtma vb. gibi farklı endüstrilerin ve uygulamaların ihtiyaçlarına uyan su arıtma amaçları için en gelişmiş Ultrafiltrasyon (UF) sistemlerini tasarlar ve üretir.

 

Su arıtma endüstrisinde kendi süreçlerinin iyileştirilmesi için ultrafiltrasyon sistemlerine ihtiyaç duyan diğer önemli uygulamalar aşağıda görülebilir:

Ultrafiltrasyon Sistemleri

Toray (Pvdf) Ultrafiltrasyon Sistemleri

Flatshett Mbr Sistemleri

Gri Su Arıtma Sistemleri

Toray (PVDF) Ultrafiltrasyon Membranları

Pentair (PES) Ultrafilitrasyon Sistemleri

Pentair Mbr Sistemleri

 

HSC Arıtım, askıda katı maddeleri, bulanıklığı, bakterileri, patojenleri ve virüsleri sudan güvenilir bir şekilde çıkarmak için tasarlanmış küresel bir ultrafiltrasyon sistemleri tedarikçisi olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir.

 

Bu sistemler ekonomik, kompakt ve daha az tıkanmaya ve daha fazla katı yüklemeye izin verecek şekilde yapılmıştır. UF membranlar, sistemin kimyasallara karşı direnci ve değişen sıcaklıklara karşı yüksek toleransı dahil olmak üzere yüksek akışla maksimum filtrasyon performansı sağlar.

Ultrafiltrasyon (UF) Sistemleri Nasıl Çalışır?

Ultrafiltrasyon (UF) sistemleri, hidrostatik basıncın solventleri çok ince bir membrana doğru ittiği çeşitli membran filtrasyonlarına sahiptir. Su ve daha düşük moleküler ağırlığa sahip çözünen maddelerin zardan akmasına izin verilirken büyük olan asılı partikülleri ve katıları bloke ederler.

 

Endüstri ve araştırma, genellikle protein çözeltileri olan makromoleküler (103 – 106 Da) çözeltilerin saflaştırılması ve konsantre edilmesi için bu ayırma işlemini kullanır. Ultrafiltrasyon, bloke ettiği molekül boyutlarında farklılık göstermesi dışında mikrofiltrasyonnanofiltrasyon veya gaz ayırmaya benzer.

 

Kritik deşarj kriterlerini karşılamak için ultrafiltrasyon sistemleri, arıtıcılara ve multimedya su filtrelemesine olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Etkili ultrafiltrasyon sistemleri, daldırılabilen, geri yıkanabilen ve havayla yıkanabilen membranlar kullanır.

 

Spiral sargılı UF/MF membranlar, proses suyunun ve atık suyun arıtılması için mükemmel performans sunar.

Ultrafiltrasyon (UF) Sistemlerinin Avantajları

Ultrafiltrasyon (UF) membran sistemleri, bir ultrafiltrasyon membran gözenek boyutunun 0,01 ila 0,10 mikron aralığında olduğu, yaklaşık 10 mikron veya daha büyük maddeyi kaldıran geleneksel bir çoklu ortam filtresinden daha güvenilirdir.

 

Üstün bulanıklık gidermeye ek olarak, UF membranları bakterileri ve çoğu virüsü verimli bir şekilde yok eder.

Yüksek akı ile üstün filtrasyon performansı

Çok küçük nominal gözenek çapı (0,03 µm)

Bakteri ve virüsleri etkili bir şekilde yok eder

Performansı artırmak ve çalışma ömrünü uzatmak için kir tabakasını çıkarmak için ara sıra geri yıkanır ve havayla temizlenir

Düşük kirlenme membran modülleri

UF Dış-İç veya İç-Dış Konfigürasyon, daha az tıkanmaya ve daha yüksek katı yüklemeye izin verir

Temel, dikey, modüler tasarım, düşük maliyetli, kompakt sistemlere izin verir

Etkili membran temizliği, yüksek kimyasal dirence ve sıcaklık toleransına sahiptir

Su Arıtımında Ultrafiltrasyon Nedir?

Ultrafiltrasyon sistemleri, besleme suyundan askıda katı maddeleri, bakterileri, virüsleri ve patojenleri ortadan kaldırmak için içi boş membran lifleri kullanır. Pompalar, arıtılmış suyu, yalnızca süzüntülerin geçmesine izin veren fiziksel bir bariyer görevi gören mikroskobik gözeneklerden geçirir.

 

Ultrafiltrasyon süzgeçleri, UF sistemine girmeden önce filtrelenmiş sudan yabani ot ve plastik gibi katıları uzaklaştırmak için kullanılır. Ultrafiltrasyon tesisleri sürekli olarak mükemmel sonuçlar sağlayarak su ve atıksu arıtımında son derece faydalı olmuştur.

 

UF arıtımından sonra, su daha fazla saflaştırma için bir ters osmos sistemine gönderilebilir veya hemen kamu kullanımı için tedarik edilebilir.