Telefon: US Flag +90 548 872 26 70 yada Email Bize Yazın
sydney2

KIBRIS SU ARITMA

73 Kurtuluş Cad. 15 Kasım Sk. Atoll Rezidans K1, D4 – Girne

E: info@kibrissuaritma.com
P: +090 548 872 26 70

berlin1

ZİYARET EDİNİZ

Bizi arayın veya istediğiniz zaman uğrayın, tüm soruları iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.

Hafta içi 08:00 – 17:00 saatleri arasında açığız.

Telefon: US Flag +90 548 872 26 70 yada Email Bize Yazın

Tandem Su Yumuşatma Sistemleri

Gelişmiş Su Arıtma Sistemleri!

  • Tandem Su Yumuşatma SistemleriEndüstriyel alanda kaliteli reçine ve ileri seviyede kireç giderimi sağlar.Bu sayede sert suların oluşturduğu zararlar engellenmiş olur. Su yumuşatma sistemleri, Tandem olarak dizayn edilmekte ve Debi zaman kontrollü çalışarak geçen su miktarına göre rejenerasyon sağlamaktadır.

ÜRÜN DETAY AÇIKLAMA

Tandem Su Yumuşatma Sistemleri

Tandem su yumuşatma sistemi 24 saat kesintisiz su tüketen endüstriler ve çok yüksek sertlik değerine sahip suların sertliğinin giderilmesinde son derece uygun ve ekonomik sistemlerdir. Tandem su yumuşatma, kullanılan tüm kontrol valfleri servis , rejenerasyon ve ters yıkama işlemlerini otomatik olarak yapar.

Su yumuşatma cihazları, ham suda bulunan kalsiyum ve magnezyumu sudan uzaklaştırır. Sonuçta bu işlemi yapan mineral tankında bulunan katyonik reçinedir. Basit iyon değişim prensibi ile çalışan bu reçineler, sularda bulunan Ca ve Mg iyonlarını yakalar ve bunların yerine reçine yapısındaki Na iyonlarını bırakır.

Reçinenin doyması dediğimiz; Na iyonlarının tükenmesi durumunda ise sistem tuzlu su ile rejenere edilerek tekrar servise alınır. Su yumuşatma sistemleri aynı zamanda 1 mg/L ‘den fazla demir ve manganezi de yakalar. Fe ve Mn‘ın 1 mg/L ‘den fazla olduğu sularda, yumuşatıcı ünitenin sağlıklı çalışabilmesi için ön arıtım yapılması gerekmektedir.

Bizimle Sohbet Edin ?